Tikrai neretai pasitaiko, jog verslininkai dėl pačių įvairiausių priežasčių nusprendžia parduoti savo įmones, tačiau tai gali būti ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ir užtrukti gerokai ilgiau, negu kartais norėtųsi. Labiausiai viskas priklauso pačios įmonės bei ja suinteresuotų asmenų. Jeigu jų yra, tuomet įmonių pardavimas gali būti ir gana greitas procesas, bet priešingu atveju gali tekti padirbėti. Kad ir kaip netikėtai skambėtų, tačiau būtent potencialių pirkėjų paieška kartais gali užtrukti net ilgiau, negu metus, tačiau šis laikas neturėtų gąsdinti, ypač jeigu įmonė parduodama apgalvotai, o ne spontaniškai.

Paieškoję internete nesunkiai rasite, koks yra šiuo metu parduodamų įmonių sąrašas, kuriame bus pačios įvairiausios bendrovės tiek savo veiklos sritimi, tiek ir kaina, kuri gali labai smarkiai svyruoti priklausomai nuo konkrečios įmonės patrauklumo bei jos perspektyvos. Įmonių pardavimas Vilniuje yra bene populiariausias, tačiau tai tikrai nereiškia, kad kitame mieste esanti bendrovė nesulauks savo pirkėjų.

Būtent todėl nereikėtų labai skubėti, kadangi įmonių pardavimas nėra greitas procesas, o laikas, kurį turite jam parduoti, gali padėti užsidirbti gerokai daugiau, negu pradinė įmonės vertė, kurią nustatėte nusprendę ją parduoti. Pirmiausia, reikėtų pasirūpinti, jog įmonės skolos būtų minimalios arba jų išvis nebūtų, tuomet labai svarbus aspektas yra dokumentacija, jeigu ji tvarkinga, tokio verslo pardavimas gali būti gerokai sklandesnis bei spartesnis. Be to, netgi įmonių pardavimas su pvm kodu gali pareikalauti investicijų, kurių reikės, kad pasiektumėte potencialius pirkėjus.

Tačiau visuomet galima tai padaryti ir įdedant praktiškai minimaliai pastangų, kadangi šioje srityje yra dirbančių gana nemažai brokerių, kurie gali visu procesu pasirūpinti už jus. Aišku, tuomet jie gaus kažkokius komisinius už jūsų įmonę, tačiau jūs sutaupysite tikrai daug laiko, be to, žmonės, kuriems įmonių pardavimas yra kasdienė veikla, tikrai galės surasti optimaliausią variantą, kuris tenkintų tiek jus, tiek ir neapsunkintų viso pardavimo proceso ir užtikrintų, jog jis įvyktų kaip įmanoma greičiau. Taip pat jų patirtis gali padėti išvengti kažkokių nesusipratimų ar problemų kylančių iš neteisingos dokumentacijos užpildymo. Tačiau net ir šioje vietoje nereikėtų visiškai aklai pasitikėti brokeriu, svarbiausia yra bendradarbiavimas, tad nuolat reikėtų domėtis, kokioje stadijoje šiuo metu yra procesas, kokios ateities perspektyvos.

Naujų UAB pardavimas

Visuomet galima įsteigi savo įmonę, tačiau kartais vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, koks yra jau sukurtų įmonių pardavimas, kadangi tai gali padėti sutaupyti ne tik laiko ar pinigų, bet ir gauti kitos verslui svarbios naudos. Pavyzdžiui, galite įsigyti naują įmonę, kuri oficialiai veiklą skaičiuoja jau kelis metus ir turi gerą istoriją, ir nors verslus bus naujas, tačiau klientams jūsų bendrovė atrodys patikimesnė. Be to, rinkoje populiarias ne tik UAB, bet ir MB pardavimas, kas turėtų būti aktualu mažesnius bei smulkesnius verslus kuriantiems žmonėms. Be to, ši rinka tokia plati, kad galima ieškoti konkrečios srities įmonių, pavyzdžiui, domėtis koks yra statybos įmonių pardavimas ir kokių variantų galima rasti šiuo metu.