Jei norite, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai, veiktų nepriekaištingai, o kelionės juo būtų itin saugios ir patogios, turite nepamiršti daugybės įvairių procesų. Vienas jų yra katalizatoriaus valymas. Vis dėlto, kaip rodo praktika, daugeliui jis nėra taip gerai pažįstamas, kaip turėtų. Taigi, kviečiame pasitikrinti, ar iš tiesų apie šį procesą žinote viską, kas yra svarbu.

Kas yra katalizatorius ir kokia jo paskirtis?

Pirmiausia reikia pradėti nuo to, kad katalizatorius yra išmetimo sistemos dalis ir jo paskirtis yra sumažinti kenksmingų dalelių kiekį išmetamose dujose. Paprastai katalizatorių galime surasti priekinėje automobilio dalyje po bėgių svirtimi, o galingesniems varikliams gali būti montuojami net ir keli katalizatoriai. 

Iš ko sudarytas šis elementas?

Paprastai jis yra sudarytas iš dviejų dalių.

Ar katalizatorius gali būti kelių tipų?

Taip, katalizatorius yra kelių tipų – metaliniai bei keramikiniai. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad pastarieji yra miau patvarūs smūgiams. 

Kodėl jis reikalingas ir ar jam reikia techninės apžiūros?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad katalizatorius yra puikus pasirinkimas – būtent dėl šio elemento užtikrinama mažesnė automobilio tarša. Taip pat svarbu pastebėti, kad jam nereikia techninės apžiūros ir jis tarnauja maždaug 100 000 km. Vis dėlto, egzistuoja ir šioks toks minusas – katalizatoriaus buvimas maždaug 5 proc. padidina kuro sąnaudas. 

Dėl kokių priežasčių reikalingas katalizatoriaus valymas?

Priežasčių, kodėl būna reikalingas šis procesas, yra iš tiesų nemažai, pavyzdžiui: netvarkinga automobilio degimo sistema, prastas kuras arba per riebus jo mišinys. 

Ką daryti, jei reikalingas katalizatoriaus valymas?

Na, o, jei susidūrėte su šiuo poreikiu, tai tokiu atveju vertėtų prisiminti, kad nors katalizatoriaus valymas ir nėra sudėtingas darbas, geriausia bus, jei jį atlikti patikėsite profesionalams. Rasti šios paslaugos teikėjus tikrai nebus sudėtinga – katalizatoriaus valymas atliekamas daugelyje automobilių remonto salonų.

Na, o, jei vis dar svarstote, ar jūsų automobiliui apskritai reikalinga ši detalė, nedvejokite ir į ją investuokite – tokiu būdu prisidėsite prie švaresnės aplinkos kūrimo. Tad linkime atsakingų kelionių.