Kiekvieną savaitgalį tūkstančiai vyrų (o taip pat ir vis daugiau moterų) išvyksta iš namų tam, kad pažvejotų. Vieniems tai puikus būdas nusiraminti, kitiems – sportinis azartas, o tretiems – ideali proga pasigauti kažką skanaus. Iš tiesų žūklę žmonės myli dėl pačių įvairiausių priežasčių. Kadangi jų yra tikrai daug, nemaža tikimybė, kad žvejyba patiks ir jums. Manote, kad ne? Leiskite pasidalinti keletu priežasčių, kodėl jums galėtų būti verta išbandyti žūklę!

Tai buvimas arti gamtos

Reikėtų pradėti nuo to, kad daugiausiai žmonių žavisi pačiu žvejybos procesu. Jeigu per dieną sėdite darbe, nuolat bendraujate su žmonėmis, klientais, partneriais ar turite intensyvų darbo ritmą, atokvėpis miško ir vandens apsuptyje yra pats geriausias būdas atsipalaiduoti. Galima žiūrėti į tolį, mąstyti, kvėpuoti grynu oru, stebėti bundančią gamtą, klausytis paukščių ar net pačiam išsimaudyti. Svarbiausia, kad tokiu atveju nenusiteiktumėte būti maksimaliai sėkmingi žvejai. Tokią dieną geriausiai „kibs“ – kada net nenorite pagauti kažko įspūdingo.

Tai bus laikas jums

Antroji priežastis yra glaudžiai susijusi su pirmąja. Dažnai žvejai mėgsta juokauti, kad „netyčia“ paliko telefoną arba „jis buvo ne ryšio zonoje“. Tačiau tiesa ta, kad tuo metu nelabai norisi trukdytis bereikšmiais pokalbiais ar kasdieniais reikalais. Norisi atitrūkti, pabūti „čia ir dabar“. Dėl šios priežasties tikrai naudingą įjungti lėktuvo rėžimą arba užtildyti telefoną, kad galėtumėte pabūti su savo mintimis ir atidžiai koncentruotis į žūklę.

O galbūt patiks kompanija?

Žvelgiant į viską iš kitos pusės reikėtų pasakyti, kad žvejoti su kompanija irgi gali būti smagu. Vieniems patinka išvykti su palapinėmis, po žūklės sėdėti prie laužo, taukšti apie darbą arba laisvalaikį. Kiti, gi mėgsta susėsti kartu ir stebėti meškeres bei daug nekalbėti. Kad ir koks jūsų asmenybės tipas, negalima sakyti, kad žvejyba su kompanija nebus smagi. Priešingai, jeigu su jumis yra draugų ar artimų žmonių, bet kuris pagautas laimikis ar pasakytas anekdotas atrodys gerokai vertingesni.

Galite rasti tik sau žinomas vietas ir žvejybos būdus

Nėra vieno magiško ežero ar stebuklingos upės, kur viskas kibs vos užmetus meškerę. Tačiau tikrai yra vietų, kur jausitės geriau nei kitur. Vieniems patinka žvejoti prie jūros kranto, antri mėgsta ramią proskyną prie ežero, o treti vertina upes. Nesvarbu, kurio tipo žvejys esate jūs – vertėtų išbandyti viską ir surasti sau tinkamą vietelę.

Kur reikėtų daugiau pastangų –  priemonių ir įrangos atsirinkimas. Pradedant apranga, baigiant meškere, jauku, valu ir kitomis priemonėmis, žūklės prekių asortimentas dabar toks gausus, kad viską tikrai galima susikonfigūruoti taip, kaip norisi ir atrodo geriausia. Užmetus akį, kokios žūklės prekės varle.lt parduotuvėje, galima tikrai nustebti. Nesvarbu, ko iš žūklės norite, rasite visas prekes, reikalingas tam rezultatui pasiekti.

Nes tai gali būti ir varžybos

Ties čia žvejų nuomonės išsiskiria. Iki tol akcentavome tai, kad žvejyba gali būti ramiu laisvalaikio praleidimu taip, kaip norisi jums. Tačiau reikia paminėti, kad sėkmingi ir įgudę žvejai mėgsta ir gali varžytis. Lietuvoje ir Baltijos šalyse vyksta gana daug žvejybos konkursų, kur susirinkę mėgėjai ir profesionalai stengiasi nustelbti vienas kitą laimikio dydžiu ir svoriu. Galbūt būtent šis žvejybos aspektas labiausiai sužavės jus?