Rinkoje tai pakankamai naujas produktas, tačiau apie jį jau galime išgirsti įvairiausių nuomonių. Vieni negali atsidžiaugti, o tuo tarpu kitiems tokie akinių lęšiai atrodo sunkiai perprantami. Tad kaip yra iš tikrųjų ir kuo ypatingi tokie akiniai? Tai yra akiniai, kurie skirti tuo pačiu metu pagerinti matymą tiek iš toli, tiek iš arti. Kai tuo tarpu visiems įprasti akiniai atlieką tik kažkurią vieną iš šių funkcijų. Modernios technologijos suteikė galimybę lęšius suskirstyti į zonas ir taip užtikrinti, jog žmogus galėtų matyti gerai nepriklausomai nuo objektų atstumo. Todėl dažniausiai šių akinių viršutinė dalis skirta žiūrėti į tolį, o apatinė iš arti. Likęs laisvas plotas yra pereinamasis, kuriame dioptrijos palaipsniui keičiasi. Žinoma, dėl to progresiniai akinių stiklai kaina turės didesnę, negu paprasti. Tačiau tuomet vienus akinius bus galima naudoti visais atvejais.

Kontaktiniai lęšiai ar rinktis akinius?

Šiais laikais turime ir tokį pasirinkimą, nors jis labai priklauso nuo asmeninių įpročių. Todėl išskirti kažkurio vieno varianto kaip geresnio tikrai negalime. Kadangi ir savitus privalumus bei minusus turi kiekvienas iš jų. Akinių lęšiai kaina praktiškai visuomet bus didesnė už kontaktinius lęšius. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad akiniai tarnaus pakankamai ilgą laiką. O lęšius reikės keisti periodiškai, todėl bendra suma gali gautis pakankamai panaši, jeigu paskaičiuosime, kiek bus išleista, pavyzdžiui, per metus laiko. Žinoma, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį arba profesionaliai sportuojantiems nešioti vien tik akinius gali būti sudėtinga. Kadangi akinių lęšiai gali nesunkiai sudužti ir taip netgi sužaloti. Todėl tokioms veikloms geresnis pasirinkimas būtų vienkartiniai arba mėnesiniai lęšiai.

Kodėl daugiafunkciniai akiniai kaina tokia didelė?

Reikėtų neskubėti vertinti vien tik pagal kainą ir atidžiau pasigilinti, kuo ypatingi šių akinių lęšiai. O tuomet jau ir galutinė suma gali neatrodyti tokia didelė. Kadangi šiam produktui sukurti naudojamos išskirtinės technologijos. Kurios užtikrina, jog pro vieną stikliuką bus galima kokybiškai matyti skirtinguose atstumuose esantį vaizdą. Įprasti akiniai gali sukurti kokybišką vaizdą arba iš toli, arba iš arti. Tačiau nepavyks gerai matyti abiem atvejais. Aišku, kai kuriais atvejais to ir nereikia, jeigu jums yra vien tik toliaregystė arba trumparegystė. Bet neretai vyresniame amžiuje natūraliai silpstant akims atsiranda ir matymo iš arti problema. Tuomet jau reikia rinktis tarp dviejų akinių arba tokio modernaus varianto. Taip pat sutaupyti galima kuomet vyksta akinių lęšiai akcija ir optikos siūlo įsigyti įvairiausius gaminius su nuolaidomis.

https://optio.lt/prekes/akiniu-lesiai/

Patikimiausi akinių lęšiai

Yra gana nemažai gamintojų siūlančių savo produktus. Ir šiais laikais dauguma jų gali sukurti tikrai kokybiškus lęšius, kadangi naudojamos naujausios ir tiksliausios technologijos. Todėl ir gana patrauklios Fielmann akinių lęšių kainos tuo pačiu metu užtikrins, jog jie bus patikimi bei kokybiški. Be to, reikėtų pasidomėti, su kokiais lęšių gamintojais bendradarbiauja skirtingos optikos. Kadangi neretai jos pačios neužsiima šia veikla. Essilor akinių lęšiai yra vieni iš populiariausių šioje rinkoje. O ir pati jų gamintoja yra priskiriama prie lyderių.