Šiais laikais turime galimybę rinktis iš daugybės įvairiausių medžiagų bei skirtingų modelių. Tą puikiai iliustruoja grindų dangos Senukai prekybos centre bei didelė jų įvairovė. O prie to dar reikėtų pridėti ir kitose parduotuvėse esantį asortimentą. Tačiau neretai tokia didelė pasirinkimo laisvė nepadeda priimant galutinį sprendimą. Kadangi tikrai nelengva užduotis palyginti visus variantus, kokios yra grindų dangos, ir iš jų išsirinkti vieną bei patį geriausią. Bet apsispręsti bus gerokai paprasčiau žinant, kokiomis savybėmis ir kokiais privalumais pasižymi skirtingi variantai.

Medinės grindys jau priskiriamos netgi prie klasikos bei savotiškos prabangos. Kadangi šis variantas ilgą laiką buvo bene vienintelė medžiaga grindims. Aišku, atsiradus modernesnėms ir pigesnėms alternatyvoms jos populiarumas sumažėjo. Tačiau žmonės ir šiais laikais mielai renkasi tokį variantą. Ir tą lemia pagrindinė priežastis – natūralumas. Aišku, nemažą dalį žmonių atbaido kaina. Kadangi praktiškai visos kitos grindų dangos kainuoja žymiai pigiau. Be to, medis nėra labai atsparus drėgmei. Todėl toks variantas reikalaus ypatingos priežiūros ir tikrai netiks visoms namų patalpoms. Ypač voniai ar virtuvei, kur nuolat yra drėgmės.

Ne naujiena, tačiau kažkiek užmirštos yra vinilinės grindys. Nors šiuolaikiniai gaminiai pasižymi išskirtinėmis savybėmis, kurios suteikia aukštą atsparumą. Todėl jos bus atsparios drėgmei ir braižymuisi. Aišku, pastarasis atsparumas yra tik iki tam tikro lygio. Kadangi norint galima pažeisti praktiškai bet kokias grindis. Tačiau nereikės baimintis, jog paprasčiausiai vaikštant ar kažkam nukritus atsiras matomų pažeidimų. O norintiems išskirtinio varianto geriausias pasirinkimas būtų vinilinės grindys su kamščiu. Kadangi jis gali sugerti dvigubai daugiau garso, tad vaikščiojimas taps mažai girdimas ir neerzins. Tas ypač svarbu, kur yra nuolatinis žmonių judėjimas arba susikaupimo reikalaujanti patalpa.

Pastarojo laikmečio populiariausias pasirinkimas yra laminuotos grindys. Kadangi galima rinktis iš gausaus jų dizaino ir skirtingų spalvų. Be to, jos pasižymi pakankamai žema kaina, lyginant praktiškai su visais kitais variantais. O tuo pačiu išvaizda yra labai artima natūraliam medžiui. Aišku, yra tiek paprastesnių, tiek ir kokybiškesnių produktų rinkoje, kurie bus tikrai geros grindys ne tik išvaizda, bet ir savo savybėmis. Be to, jų dėjimas yra gana paprastas, tad galima tą atlikti ir savarankiškai. Kas leidžia papildomai sutaupyti ir išvengti išlaidų montavimo darbams. Aišku, paprastesni variantai nebus atsparūs vandeniui, taip pat bus labiau pažeidžiami. Todėl netiks visoms namų patalpoms, ypač kur daug drėgmės.

Pvc grindų danga žinoma netrumpą laiką, tačiau gyvenamuosiuose namuose pastaruoju metu nebuvo labai populiari. Nors turi išskirtines savybes, kurios užtikrina atsparumą drėgmei bei smūgiams. Tačiau daugumą žmonių atbaido jų išvaizda arba asociacijos su gerokai seniau naudotu linoleumu.

Toks variantas kaip kiliminė danga dažniausiai naudojamas vaikų kambariuose, kur nemažai laiko praleidžiama ant žemės. Kadangi šios grindų dangos yra minkštos, suteikia papildomos šilumos ir jų neįmanoma subraižyti. Tas suteikia visišką laisvę vaikams žaisti nebijant, jog nukentės grindys. Žinoma, tokia danga dažniausiai klojama jau ant kažkokių kitų grindų, kadangi tai yra daugiau laikinas variantas.

https://www.dangucentras.lt/grindu-dangos/