laminuota grindų dangaLaminuota grindų danga, dažnai vadinama tiesiog laminatu – puikus pasirinkimas jūsų grindims, jeigu įrenginėjate savo naujus namus, biurą ar darote remontą. Šiomis dienomis nerasite kitos tokios grindų dangos, kuri būtų taip stipriai ištobulinta per trumpą laiką, kaip laminatas. Patys pirmieji laminuotos grindų dangos gaminiai buvo klijuojami prie pagrindo, ant kurio klojami. Vos tik išradus surakinimo mechanizmą, laminatas tapo itin paklausus. Visai nenuostabu, nes ši grindų danga tapo lengvai sumontuojama ir reikalaujanti mažai priežiūros. Tad šiomis dienomis kokybiškas laminatas yra visiems pagal poreikius ir finansines galimybes prieinama grindų danga.

Kaip pasirinkti tinkamiausią laminuotą grindų dangą? Paprastai ji įsigyjama atsižvelgiant į keletą kriterijų: patikusį raštą, lentelių matmenis, atsparumą ir patalpos paskirtį. Iš tikrųjų mūsų rinkoje beveik visas parduodamas laminatas yra universalios paskirties, t.y. tinka bet kokioms patalpoms. Tačiau derėtų vis tiek atidžiau pasidomėti jo atsparumu, ypač jeigu bus klojamas tokiose patalpose, kur teks patirti mechaninį, orų kaitos ar cheminių medžiagų poveikį.

Pagal atsparumą laminuota grindų danga skirstoma į 31, 32, 33, 34 klasės laminatus. 31 klasė paprastai pasirenkama mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė yra nepamainoma kavinėms, nedidelėms parduotuvėms, laminatas 33 klasė jau pasirenkama didesniems prekybos centrams ar ofisams, o 34 klasę renkasi išskirtinai dideles patalpas laminatu ruošiantys padengti grindis pirkėjai. Kokią laminato klasę pasirinkti savo namams, be abejonės turite nuspręsti patys. Prekybininkai pasakoja, jog norėdami atsparių ir ilgai gražiai atrodančių grindų, jų klientai dažnai pasirenka 33 klasės laminatą.

Vienas iš itin svarbių laminato privalumų – lengvas laminuotų grindų dėjimas. Jums neprireiks grandymo, šlifavimos ir dengimo laku darbų. Be to, jis yra praktiškas, nes neblunka saulėje, o įvairias dėmes lengva išimti acetono pagalba. Paminėsime dar vieną šiomis dienomis aktualią teigiamą šių grindų dangos savybę – jame randamas labai minimalus kiekis žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų. Todėl tai bus puikus pasirinkimas, jeigu grindimis dažnai bėgios vaikai ar alergiją turintys žmonės.

Laminatas, kaip ir daugelis kitų grindų dangų, yra įvairių rūšių, todėl pasirinkimas išties platus. Statistika rodo, jog bene populiariausi pirkėjų tarpe – vokiškos laminuotos grindys, belgiškas laminatas ir Kronopol laminatas. Šios dangos itin ekologiškos, lengvai prižiūrimos, atsparios bet kokiam poveikiai ir yra gana draugiškos pirkėjų piniginėms. Kalbant apie pastarąjį, reikia paminėti Kronopol laminatas. Jis gaminamas Lenkijoje ir yra labai vertinamas savo šalies pirkėjų. Tad šiuo atveju laminatas Lenkijoje gali būti puikus sprendimas. Tačiau, vertinančius išskirtinai tik savo šalies prekybininkus, galime nuraminti, jog kokybiškos Kronopol laminuotos grindų dangos nesunkiai rasite ir Lietuvos prekybos vietose. Na, jeigu jums išties aktualu kuo žemesnė laminato kaina, bet jokiu būdu nenorite numoti ranka į kokybę, tuomet ieškokite laminuotos grindys išpardavimas. Dažnai taikomos įvairios akcijos ir nuolaidos tikrai leis prekę įsigyti už gerokai mažesnę kainą. Tiesiog reikia turėti šiek tiek kantrybės ir nepagailėti laiko geros grindų dangos paieškoms.

Galiausiai šiek tiek apie laminatą virtuvei. Virtuvė dažniausiai namuose patiria didžiausia krūvį. Todėl grindis šiai namų erdvei parinkti reikia atsakingai ir kruopščiai. Laminato gamybai naudojama perdirbta mediena, tad jos vizualinė išvaizda labai artima natūraliam medžiui. Tačiau apsauginis sluoksnis gerokai efektyviau saugo nuo bet kokio poveikio, kuris patiriamas virtuvėje, nei natūralios medienos grindys. Šioje namų erdvėje dažniausiai išliejama įvairūs maisto ar kitokie grindis žalojantys likučiai, todėl grindų atsparumas labai svarbus. Laminuotų grindų lentos yra plačios ir ilgos, o grioveliai laminuoti. Vadinasi, jas gana lengva valyti.