Ne paslaptis, kad visi, kuriuos domina miško pirkimas, tikisi kuo geriausios kainos. Vis dėlto, yra daugybė veiksnių, dėl kurio egzistavimo, nebus galima tikėtis paties geriausių kainos pasiūlymų. Pavyzdžiui, jei miškas buvo patyręs, gaisrą ar medžiai yra pažeisti tam tikrų ligų, tokiu atveju, miško supirkimas tikrai nenudžiugins puikiu kainos pasiūlymu – ji gali būti mažesnė, nei jūs tikėjotės. Taigi, labai svarbu užtikrinti prevenciją nuo gaisro bei ligų. Ypač praversti gali žinios, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, jei žinosite, kaip apsisaugoti nuo gaisro bei įgyvendinsite esamus patarimus, gaisro tikimybė bus kur kas mažesnė. Lygiai tas pats pasakytina ir apie medžius puolančias ligas – jei apie jas žinosite daug, tai kovoti su jomis bus kur kas paprasčiau. Na, o šį kartą kviečiame sužinoti apie ypač plačiai paplitusią ligą – pušinę kempinę.

Pušinė kempinė – liga, kuri paprastai pažeidžia egles, pušis bei maumedžius. Pažeidžiamas šių medžių kamienas; pažeidimo pobūdis – korozinis medienos puvinys. Dažniausiai pažeidžiami tie medžiai, kurie yra vyresni nei 50 metų amžiaus.

Kaip atpažinti šią ligą? Pradinėse stadijose mediena tampa rusvai ruda, pastebimos pavienės dėmės. Ligai plintant, šis procesas apima visą centrinę dalį, tačiau blogiausia tai, kad bėgant laikui, šios pažeistos vietos tampa tuščiomis erdvėmis, tad medis atrodo taip, tarsi būtų išgraužtas vabzdžių. Savaime suprantama, tokio medžio estetinė, ekologinė, komercinė vertė labai krinta.

Ypač liūdina faktas, kad ši liga yra ypač paplitusi – vis daugėja miškų, kuriuos net 60 proc. ar daugiau medžių yra pažeisti būtent šio susirgimo. Taigi, jei miško savininką domina miško supirkimas, tačiau, situacija – tokia, kaip ką tik aprašyta, labai sunku tikėtis patrauklaus kainos pasiūlymo. Beje, verta akcentuoti, kad pušinė kempinė yra išplitusi ne tik Lietuvoje, bet ir Azijoje, Australijoje, Š. Amerikoje bei daugelyje Europos šalių.

Na, o pabaigai belieka tik pastebėti, kad jei reguliariai genėsime medžius, sulaukusius 25 – 30 metų amžiaus, tai tikrai sumažinsime šios ligos atsiradimo tikimybę. Na, o, jei medis yra senesnis nei 40 metų ir stipriai pažeistas, jį apskritai reikėtų sunaikinti.