Sodo augalai gali būti labai įvairūs – pradedant dekoratyvine veja ir užbaigiant ryškiomis vienmetėmis gėlėmis; pradedant daugiametėmis dekoratyvinėmis žolėmis ir užbaigiant masyviais dekoratyviniais krūmais, kurie akis džiugina keliolika ar net keliasdešimt metų. Vis dėlto, kuomet pradedama kalbėti apie juos, dažniausiai galima išgirsti tik tie, kad sodo augalai puošia aplinką. Ir iš tiesų – šio fakto nenuginčytume, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad jie atlieka dar vieną labai svarbią funkciją – sodo augalai gali pagerinti jūsų savijautą. Klausiate, kaip tai vyksta? Jau netrukus pateiksime atsakymą. 

Moksliniai tyrimai rodo, kad aplinka, kurioje yra daug sodo augalų, skatina atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius bei patirtį stresą, negalvoti apie blogus dalykus. Taigi, kaip žinia, tai yra viena svarbiausių sąlygų, norint jaustis puikiai.

Nesunku pastebėti, kad net ir vienas sodo augalas mums dovanoja dalelę grožio, na, o ką bekalbėti, jei tų augalų bus daug – keliolika ar net kelios dešimtys, tokiu atveju, galima sakyti, būsite sukūrę tikrą grožio oazę. Na, o laiko leidimas gražioje aplinkoje skatina būti geresniems, taigi, tai teigiamai veikia ir žmogaus savijautą. 

Nepamirškime ir dar vieno dalyko:  sodo augalų skleidžia nuostabius aromatus, tad jie taip pat teigiamai veikia mūsų savijautą. Ypač geras pasirinkimas yra levandos – jų aromatas leidžia atsipalaiduoti, padeda kovoti su nemiga. 

Kaip matyti, sodo augalų galia yra kur kas didesnė, nei mums gali atrodyti iš pirmo karto – jie tikrai puošia aplinką, tačiau dar svarbesnis yra tas faktas, kad gali pagerinti mūsų savijautą. Kaip žinia, kiekvienam žmogui yra svarbu tai, kaip jis jaučiasi – savaime suprantama, kiekvienas nori jaustis puikiai. Belieka tik pridurti, kad šio tikslo yra siekiama įvairiais, kartais net labai sudėtingais būdais, todėl daugelis net nepagalvoja apie tai, kad egzistuoja štai ir toks pasirinkimas, t.y.,  pasodinti kuo daugiau sodo augalų ir kuo daugiau laiko praleisti tarp jų. Taigi pats metas suplanuoti kelionę į medelyną, o medelynas Kaune gali tapti ypač puikiu sprendimu, nes jūsų laukia šimtai įvairiausių augalų.