Jeigu kiekvieno vairuotojo paklaustume ką jis mano apie universalias padangas, tai tikrai išgirstume įdomių atsakymų. Bendrai kalbant, profesionalūs vairuotojai nelabai vertina tokias padangas. Jie žino, kad žiemą reikia važinėti su žieminėmis padangomis, o vasara su vasarinėmis. Tačiau universalios padangos tikrai yra populiarios. Tokias padangas dažniausiai renkasi tie, kas nori sutaupyti, ar tiesiog mažai važinėja. Aišku, tokiu atveju universalios padangos bus tikrai geras sprendimas. Kažkiek važinėsite vasarą, kažkiek žiemą. Visiems, kurie kiekvieną dieną važiuoja ir daug kilometrų reikėtų rinktis aukščiau minėtas padangas.

Pakalbėkime apie mitus, kurie gaubia šias padangas. Vienas dažniausiai sutinkamų, padangos niekam tikusios. Tikrai klaidingas mąstymas, kuris nėra pagrįstas faktais. Jeigu pažiūrėtume į skaičius tai pamatytume, kad šios padangos turi puikias technines savybes ir kartais rimtai gali konkuruoti tiek su žieminėmis, tiek su vasarinėmis padangomis.

Kitas mitas, tai, kad žymėjimas “m+s” yra skirtas tik šioms padangoms. Tikrai ne vienas vairuotojas šventai tiki, kad šios raidės būna tik ant universalių padangų. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Norėdami išsiaiškinti realią situaciją nuvykome į padangų pardavimo saloną. Pasirinkome Lietuvoje gerai žinomą kompaniją, kurios pavadinimo neminėsime, nes tai būtų nemokama reklama. Taigi, grįžtant prie temos, reikia pasakyti, kad profesionalūs automobilių padangų pardavėjai teigia, kad šis žymėjimas sutinkamas ir ant žieminių padangų. Raidės “m+s” reiškia purvas+sniegas. Taip gamintojai nurodo, kad padangos tinkamos naudoti įvairiose sąlygose. Tai nėra joks minusas. Didelis pliusas, jeigu net gamintojas pabrėžia, kad padangos tinkamos važinėti per apsnigtą kelio dangą.

Kalbant apie padangas reikia suprasti tai, kad kartais tikrai nereikėtų vadovautis senais prietarais. Šiandien yra visai kitokios gamybos technologijos, nei jos buvo prieš dvidešimt metų. Gamintojai nuolat tobulina gamybos procesus, tam, kad galėtų pasiūlyti geriausius sprendimus. Tokios universalios padangos yra geras sprendimas tiems, kurie važiuoja ne kiekvieną dieną. Tarkime gyvenate netoli maisto prekių parduotuvių, tad automobilį naudojate tik kitokioms problemoms spręsti. Gerai, kada gamintojai pasiūlo ir tokį padangų variantą. Nusipirkti atskirai žiemines ir vasarines padangas kainuoja iš tiesų gana daug, todėl natūralu, kad reikia tik dėl to džiaugtis. Jeigu paklaustumėte, kiek jos gali kainuoti, tai drąsiai teigsime, kad pigau nei jau minėtas variantas. Logiška, kad perkant tokias padangas galite nemažai sutaupyti. Jas galima bus naudoti ne vieną sezoną. Aišku yra ir minusų. Kadangi daugelis vairuotojų tikrai važinėja kiekvieną dieną, todėl keičiant automobilį, tai nebus didelis pliusas, net jeigu ir jūsų universalios padangos yra labai geros kokybės.