Vaistai nuo kosulioMedikai perspėja, jog užsitęsus kosuliui daugiau nei trys dienos, būtina kreiptis į gydytojus. Ypač tai aktualu šiomis dienomis kai šalį apėmusi Covid-19 viruso grėsmė ir nuolatinis rūpestis, kaip išvengti šio užkrato. Tad, jeigu pajutote pirmuosius peršalimo simptomus; gerklės perštėjimą ir skausmą, nestiprų kosulį, neabejotinai imkitės pirmomis dienomis priemonių šiems siptomams numalšinti. Vaistai nuo kosulio tam gali stipriai pagelbėti ir dažnai užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui.

Pirmiausia, pradėkim nuo liaudiškų naminių priemonių. Vienos populiariausių – svogūnas nuo kosulio ir bananai nuo kosulio. Kaip pasigaminti tokių vaistų? Supjaustytą svogūną užpilkite medumi ir palaikykite keletą dienų. Tuomet išsiskirs skystis. Štai to skysčio po vieną šaukštą keletą kartų per dieną ir rekomenduojama gerti, jeigu pradėjo kankinti sausas dirginantis kosulys. Šaltuoju metų sezonu ar ėmus plisti virusinėms ligoms, toks gėrimas gali būti puiki prevencinė priemonė nuo peršalimo ligų ir kosulio.

Nors daugeliui gali skambėti neįtikinamai, tačiau bananai puikiai padeda nuo ką tik užklupusio gerklės perštėjimo ar sauso kosulio. Jums tereikės 400 verdančio vandens, dviejų prinokusių bananų ir poros šaukštų medaus. Bananus sutrynę iki vientisos masės, sudėkite į verdantį vandenį ir, uždengę indą, palikite pusvalandžiui pastovėti. Vėliau, įmaišius medų, reikia supilti į sandarų indą. Gautą mišinį patartina gerti 4 kartus per dieną po 100 ml. Bananuose gausu vitaminų, skaidulų ir oksidantų. Nauda trejopa: gydo pirmus peršalimo ir kosulio simptomus, puikiai veikia kaip prevencinė priemonė ir, anot išbandžiusių, ganėtinai skanu.

Vaistininkai pasakoja, jog pacientai vis dažniau domisi homeopatiniais vaistais nuo kosulio, ir bando išsiaiškinti, kuo jie skiriasi nuo įprastų tradicinėje medicinoje naudojamų preparatų šiam kosuliui įveikti. Homeopatijoje tiek sausam, tiek drėgnam kosuliui gali būti skiriami tie patys vaistai. Pabandysime paaiškinti, kodėl taip yra.

Homeopatiniai vaistai nuo kosulio nuo tradicinės medicinos medikamentų skiriasi tuo, jog šie preparatai nesiekia vieno kosulio tipą paversti kitu, ir taip etapais gydyti ligą. Homeopatiniai vaistai nešalina simptomų, o skatina organizmo gynybines galias. Taip organizmas priverstas pats kovoti su liga. Taigi, galima teigti, pagrindinis homeopatijos tikslas panaikinti ne pasekmes, o jų atsiradimo priežastis.

Be abejonės, kol nesikreipiate į gydytoją, vaistinėje jums bus prieinami tik nereceptiniai vaistai. Nereceptiniai vaistai nuo slogos ir kosulio gali būti gana veiksmingi, jeigu juos pradėsite vartoti dar neįsisenėjus ligai. Juk visi žinome, kaip antibiotikai ir stiprūs cheminiai vaistai žaloja visą virškinimo trakto darbą. Tuomet išgydžius vieną negalavimą, tenka griebtis medikamentų atstatyti imunitetui.

Beje, daugelis žmonių, ypač vyresnės kartos, vis dar mano, jog rusiški vaistai nuo kosulio yra vieni veiksmingiausių. Šio mito nei paneigsime, nei patvirtinsime. Tik duosime vieną patarimą: pasitarkite dėl to su vaistininkais. Jie puikiai išmano visų vaistų veikimo būdą, jų šalutinius poveikius ir kokiu ligos pažengimo metu jie yra veiksmingiausi. Profesionalūs patarimai jums padės apsispręsti: pirkti rusiškus ar kitų Europos šalių pagamintus vaistus.

Pirkdami vaistus vaikams, be abejonės, dažniausiai dairomės sirupo pavidalu vaistų. Juos vaikai geria mieliau nei tabletes. Galbūt tai išties neblogas pasirinkimas, nes sirupo sudėtyje galima rasti nemažai įvairios grupės vitaminų, kurie neleidžia nusilpti silpnam mažylio organizmui. Beje, vieni populiariausių tokių vaistų – Robitussin vaistai. Sako vaikai išties noriai geria šį sirupą.

Egzistuoja dar vienas vaistų nuo kosulio pavidalas – tepalas nuo kosulio. Tikrai nevertėtų nuvertinti ir ignoruoti šio gydymosi būdo nuo užklupusio, ypač sauso, kosulio. Tai apsaugos jūsų ir vaikų skrandžius nuo be reikalingo dirginimo, o pro poras prasiskverbęs tepalas puikiai pasieks kvėpavimo takus ir palengvins kosulį. 

Daugiau: https://www.gudruciovaistine.lt/75-nuo-kosulio