Jeigu jūsų namuose, biure ar kitoje patalpoje iš krano bėgantis vanduo turi pakitusią spalvą, neįprastą kvapą ir skonį, tikriausiai vandenyje yra per daug geležies. Laimei, šias problemas galima nesunkiai išspręsti. Tam puikiai pasitarnaus vandens nugeležinimo filtrai.

Pagrindinė vandens nugeležinio filtrų paskirtis – geležies pašalinimas iš vandens. Tačiau šalia to, visuomet vyksta ir kiti palankūs namų gyventojams procesai. Tai vandens minkštinimas, amonio šalinimas iš vandens. Viso to rezultatas – nenuginčijamai skanesnis vanduo, buitinių prietaisų eksploatavimo laiko prailginimas, švaresni skalbiniai ir galiausiai užtikrinta vandenį geriančiųjų žmonių gera savijauta.

Geležingo vandens filtrai, atsižvelgiant į jų paskirtį, paprastai yra skirstomi į dvi kategorijas:

  • Vandens nugeležinimo filtrai namui;

  • Vandens nugeležinimo filtrai pramoninėms patalpoms.

Tiek vienu, tiek kitu atveju dažniausiai pasirenkami automatiniai nugeležinimo filtrai. Automatinių vandens nugeležinimo filtrų komplektacija dažnai būna skirtinga. Tai didele dalimi priklauso nuo suvartojamo vandens kiekio, vandens kokybės situacijos ir norimų funkcijų pasirinkimo. Beje, išties būtų pravartu, prieš įsigyjant nugeležinimo filtrą, atlikti vandens tyrimus. Kodėl? Nugeležinimo filtrai kainuoja ne taip jau ir pigiai. Tuo tarpu, jūsų vanduo gali būti visai mažai užterštas. Tad jums tokiu atveju prireiks visai nesudėtingos komplektacijos įrenginio. Tad kam mokėti už tai, kuo vėliau neteks naudotis?

Automatiniai vandens filtrai dažnai vadinami oksidaciniais filtrais. Kaip jau minėjome, nugeležinant vandenį, siekiama ir kitų rezultatų. Vienas svarbiausių – vandens minkštinimas. Tam įgyvendinti filtruose taikomas cheminis procesas, vadinamas oksidacija. Štai iš kur kilo pavadininimas oksidaciniai filtrai. Nugeležinimo proceso metu išnaudojama geležies savybė oksiduotis. Taip susidariusios kietos geležies nuosėdos nutekinamos į kanalizaciją.

Renkantis vandens nugeležinimo filtrus, be abejonės, labai svarbiu klausimu tampa – nugeležinimo filtro pajungimas. Todėl rinkdamiesi įmonę, kuri jums pasiūlys norimą filtrą, rinkitės tokią, kuri suteiktų ne tik prekės pristatymo į namus paslaugą, bet ir nugeležinimo filtro pajungimo procedūrą.

Kalbant apie filtrų pajungimo sudėtingumą, verta paminėti, jog būtent dėl šios priežasties itin populiarias tampa nugeležinimo filtrai be kanalizavimo. Priklausomai nuo vandens užterštumo lygio, tokia nugeležinimo sistema gali būti konfigūruojama su nuosėdų ir vandens filtrais ar specialiomis kasetėmis. Vandens nugeležinimo be kanalizavimo sistemai tinka vos ne kiekviena mūsų rinkoje siūloma nugeležinimo kasetė. Vėlgi, visuomet pasitikėkite profesionaliais specialistais. Jie ne tik parinks tinkamiausią jūsų atveju vandens nugeležinimo filtrą, bet ir parinks jam tinkamiausius priedus.

Prekybininkai pažymi, jog dažnas klientas, turintis mažai žinių apie vandens valymo filtrus, paprastai pirmiausia teiraujasi, kuris prekės ženklas yra patikimiausias. Anot specialistų, tokių yra nemažai. Sakykim, Šomis vandens filtrai, Krausen vandens filtrai, Pentair filtrai ir kt. Mes, tuo tarpu, pateiksime vandens nugeležinimo filtrų privalumus, nežiūrint kokio gamintojo gaminį jūs pasirinksite:

  • Užtikrintas jūsų puikios sveikatos garantas;

  • Minimali tiek buitinių, tiek pramoninių prietaisų gedimo rizika;

  • Patikimas ir saugus veikimas. Sugedus vandens filtro programatoriui, procesas nenutruks iš karto. Vanduo dar ilgą laiką bus filtruojamas;

  • Inovatyvus ir patogus filtrų valdymas. Juos galima valdyti ir nuotoliniu būdu;

  • Ekologiška automatinė regeneracija, nes naudojama tik vanduo ir kalio permanganatas;

  • Pašalinama ne tik geležis, bet ir kitos žmogaus organizmui kenksmingos medžiagos: manganas, sulfidai, siera ir kt.